ELIPSE YUTULABİLİR MİDE BALONU

Mide balonu tedavisinde yeni bir dönem başlatan Elipse yutulabilen bir mide balonudur. Bu alanda Türkiye’de tek olan Elipse mide balonu endoskopi veya anestezi gerektirmez. Ayaktan 20 dakikalık bir işlemle kolayca uygulanır ve işlem sonrası hasta kısa üre içinde gönderilir. Hastanede yatış gerektirmez. Zayıflama tedavisinde etkili ve hızlı bir çözümdür. Akıllı tartısı ve akıllı saati ile yaşamsal verileriniz sürekli olarak gözlemleyebilirsiniz. 

Elipse Mide Balonunun Diğer Balonlardan Farkı Nedir ?

Elipse mide balonu diğer balonlardan farklı olarak yutularak uygulanan bir balondur. Obezite tedavisinde çığır açan yöntemi ile anestezi ve endoskopi gerektirmez. Dört ay sonra vücuttan kendiliğinden atılır. Böylece çıkarma için ayrı bir işleme gerek kalmaz.

Elipse yutulabilir mide balonu, dünyada ilk kez herhangi bir cerrahi işlem, anestezi veya endoskopi gerektirmeyen bir zayıflama tedavisi olarak ortaya çıkmıştır. Yutulabilir mide balonu diyet ve egzersize rağmen istediği sonucu alamayan, kısa sürede fazla kilolarından kurtulmak isteyen, anestezi almak veya endoskopi yaptırmak istemeyen veya obezite cerrahisinin risklerinden kaçınan bireyler için etkili bir yöntemdir.

Elipse Mide Balonu Kimler için Uygundur?

Mide balonları diyete rağmen kilo veremeyen kişiler için etkili bir yöntemdir. Mide balonu önerilen beslenme programını destekleyerek kişilerin aç kalmadan zayıflamasına yardımcı olur. Mide balonu ayrıca risklerinden dolayı zayıflama yöntemi olarak ameliyatı tercih etmeyen kişiler için oldukça güvenli bir seçenektir. Ayrıca farklı sağlık sorunları nedeniyle zor hareket eden veya egzersiz yapamayan kişiler için uygundur. Bunun dışında mide balonu sağlık sorunları veya diğer sebeplerle hızlı kilo vermesi beklenen kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Yine obezite ameliyatları öncesinde uygulanan mide balonu ameliyatın daha kolay geçmesine yardımcı olmaktadır. Genel olarak mide balonu için en önemli kriter vücut kitle indeksinin 27 veya üzerinde olmasıdır.

Elipse Mide Balonu Nasıl uygulanır?

Elipse mide balonu bir kapsül büyüklüğündendir ve bir uzman eşliğinde bir bardak su ile yutularak uygulanır. Balon mideye ulaştığında yeri bir röntgen (X-ray) görüntüsü ile teyit edilir, ardından balon kapsüle bağlı kateter ile şişirilir. 550 ml sıvı verildikten sonra kateter çekilerek ağızdan çıkarılır. İşlem 20 dakika kadar sürer. İlk gün hastanın dinlenmesi önerilir fakat hasta arzu ederse günlük yaşamına devam edebilir. İlk birkaç gün bulantı, kusma ve karın ağrısı gibi şikayetler olabilir. Bu şikayetler verilen ilaçlarla kontrol altına alınır. Elipse mide balonu kullananlar bu şikayetleri daha az yaşadıklarını belirtmektedirler. Balon midede yer kaplayarak iş gördüğünden hastaların daha az gıda ve daha küçük porsiyonlarla doymasını sağlar. Yine de balon takıldıktan sonra hastaların düşük şeker ve düşük karbonhidratlı bir beslenme programına uymaları gerekmektedir. Şekerli ve karbonhidratlı gıdalar az miktarda yense bile yüksek kalori içerdiğinden kilo verilmesine engel olacaktır. Bu sebeple beslenme planını takip etmek bu zayıflama programının en önemli parçasıdır. 

Elipse Zayıflama Programı

Elipse zayıflama programı yutulabilir bir mide balonu, yağ analizi yapabilen akıllı tartı, tartıyı telefonunuza kablosuz olarak bağlayan uygulaması ve 6 aylık diyetisyen takibi içermektedir. Tek başına balon uygulaması diyetisyen ve doktor takibi olmadan yapılmamaktadır. Elipse zayıflama programı ile vücut ağırlığının %10-15’i kadara (ortalama 15 kg) verilebilir. Beslenme programına uyulması, egzersiz ve yaşam tarzı değişikliği ile daha iyi sonuçlar alınabilir

Elipse Mide Balonu Vücuttan nasıl Atılır?

Elipse Mide Balonu 4 ay boyunca midede kalır. 4 aylık sürenin sonunda balon kendiliğinden delinerek içindeki sıvı boşalır ve doğal yollardan vücuttan atılır. Balonu çıkarmak için herhangi bir işlem uygulanmasına gerek yoktur. Balonun basınçlı bir şekilde patlaması söz konusu değildir. 

Ardışık Elipse uygulaması

İlk uygulamadan sonra kilo verme sürecinin devam etmek istenirse edilmesi için uygulamadan itibaren 6 ay sonra ikinci bir balon uygulaması da yapılabilir. Buna ardışık balon uygulaması denir. Bu şekilde kişiler ameliyat olmadan hedef kilolarına ulaşma şansına sahip olurlar. 

 

Elipse mide balonu fiyatı ve program detayları için iletişim numaramızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Yutulabilir mide balonu fiyatı belirli dönemlerde kur değişikliği nedeni ile farklılık gösterebilir.

Op. Dr. Mücteba Gündüz
Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi: 09:00 - 18:00
Hafta Sonu: 11:00 - 17:00

Bizi Arayın
×

Powered by WhatsApp Chat

×