Mide Balonu Uygulaması Sonrası Yaşam Tarzı Değişiklikleri
12 Ağu

Mide Balonu Uygulaması Sonrası Yaşam Tarzı Değişiklikleri

Mide Balonu uygulaması son dönemlerde obezite cerrahisi haricinde sıklıkla tercih edilen bir obezite tedavisi ve kilo verme yöntemidir. Mide Balonu midede belirli bir hacim kaplayarak bireylerin daha az besin ile tokluğa ulaşmasını sağlar.

Mide Balonu sürecinde hasta sağlıklı beslenmeyi öğrenir ve ideal kilosunu koruyabilir. Bu süreçte verilen kilolar kişinin beslenme düzenine, egzersizine, yaşına, cinsiyetine, metabolizmasına ve eğer varsa sahip olduğu diğer hastalıklara göre değişim gösterebilir.

Sürekli olarak farklı diyetler deneyip kilo veremeyen bireyler bu yöntemi sıklıkla tercih ediyor. Çünkü mide balonu midenizde olduğu süre boyunca hem veremediğiniz kilolarınızdan kurtulup hem de sürdürebileceğiniz beslenme alışkanlıkları kazanabilirsiniz.

Mide balonu uygulamasını takip eden dönemde beslenme düzenine dikkat edilmeli ve hekimin ve diyetisyenin önerileri dikkate alınmalıdır.

İlk günlerde hastanın tolerasyonuna göre değişmekle birlikte sıvı diyetler uygulanır ve hasta tolere ettikçe yumuşak gıdalar ve devamında katı gıdalara geçiş beslenme sürecini takip eder. Bu dönemde bir beslenme uzmanından da destek almak hem besin çeşitliliğini sağlamak hem de beslenme programının takibini yapmak için önemlidir. Sağlıklı beslenme planına ek olarak mutlaka günlük veya haftalık egzersizler yapılarak yağ yakımı desteklenmelidir

Uzun zamandır diyet ve egzersizle kilo vermeye çalışıp başarılı olamıyorsanız ve kısa sürede istenmeyen kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız mide balonu uygulaması sizin için uygun bir zayıflama yöntemi olabilir.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

obezite-nin-nedenleri-ve-tedavi-yontemleri

Obezite’nin Nedenleri Ve Tedavi Yöntemleri

Obezite, vücutta aşırı miktarda yağ birikmesi olarak tanımlanan bir sağlık sorunudur. Besinlerle vüc..

Devamını Oku
mide-botoksu

Mide Botoksu

Mide botoksu zayıflama yöntemleri içinde diğer bir seçenektir. Endoskopi yapılarak uygulanır. Botoks..

Devamını Oku
bariatrik-cerrahi-nedir

Bariatrik Cerrahi Nedir?

Bariatrik cerrahi diğer adıyla obezite cerrahisi beden kitle indeksi (BKİ) 40’ın üzerinde olan hasta..

Devamını Oku

Mücteba Gündüz

Op. Doktor

Muayene

5000+

Operasyon

450+

Mutlu Müşteri

5000+

İletişime Geçin