Mide Balonu
11 Ağu

Mide Balonu

Mide balonu, kilo kaybı tedavileri içinde ameliyatsız bir yöntemidir. Vücut kitle indeksi 27 ile 35 arasında olan hastalar için önerilir. Mide balonu daha küçük porsiyonlarla doygunluk hissetmenizi sağlar, böylece daha az yiyerek tok hissedersiniz. Diyet desteği ve hayat tarzındaki değişimler ile sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinebilir ve ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.

Bu uygulamada, silikon bir balon anestezi altında endoskopi ile yerleştirilir ve balon mavi renkli bir sıvı ile şişirilir. Hızlı ve ağrısız bir işlemdir. Günübirlik bir işlem olduğundan hastanede yatışa gerek yoktur. Hasta birkaç saat boyunca gözlem altında kalır ve gerekli ilaçları aldıktan sonra reçete ile taburcu edilir. Yurt dışından gelen hastalar için şehirde 2 veya 3 günlük konaklama yeterlidir. Balon ilk günlerde bulantı ve kusmaya neden olabilir. Bu şikayetler verilen ilaçlar ile birkaç gün içerisinde rahatlar. Komplikasyon riski çok düşüktür. Oldukça güvenli bir işlemdir.

Mide balonu, zaman sınırı olan bir tedavidir. Balonun türüne bağlı olarak 6 veya 12 ay içerisinde çıkarılması gereklidir. Genellikle 6 aylık bir süre kilo kontrolü için yeterlidir.

Balon tedavisiyle birlikte bireyler eskisi kadar açlık hissetmez ve daha az yemekle tokluğa ulaşabilir. Ameliyat riskleri olmadan kilo vermenin güvenli ve kullanışlı bir yoludur.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bariatrik-cerrahi-nedir

Bariatrik Cerrahi Nedir?

Bariatrik cerrahi diğer adıyla obezite cerrahisi beden kitle indeksi (BKİ) 40’ın üzerinde olan hasta..

Devamını Oku
elipse-mide-balonu

Elipse Mide Balonu

Elipse Mide Balonu, Dünyada ilk kez herhangi bir cerrahi işlem, anestezi veya endoskopi olmada uygul..

Devamını Oku
mide-botoksu

Mide Botoksu

Mide botoksu zayıflama yöntemleri içinde diğer bir seçenektir. Endoskopi yapılarak uygulanır. Botoks..

Devamını Oku
İletişime Geçin